Proteinas (Baltymai)

Daug baltymų turinčio maisto valgymas turi daug privalumų, įskaitant:
Greitesnis atsigavimas po treniruotės ir (arba) traumos.
Raumenų praradimo mažinimas dietos metu.
Padeda išlaikyti sveiką svorį.
Pažaboti alkį.
Augant raumenims didėja ir jėga.
Padeda užauginti liesą raumenų masę.
Pagrindinė statojomi raumenų medžiaga.

Pagrindinė medžiaga visai kūno funkcijai.

Pirkti čia

Kas yra baltymai ir ką jie daro?
Baltymai yra didelės, sudėtingos molekulės, kurios atlieka daug svarbių vaidmenų organizme. Jie atlieka didžiąją dalį darbo ląstelėse ir yra būtini kūno audinių ir organų struktūrai, funkcijai ir reguliavimui. Baltymai sudaryti iš šimtų ar tūkstančių mažesnių vienetų, vadinamų aminorūgštimis, kurie yra sujungti vienas su kitu ilgomis grandinėmis. Yra 20 skirtingų tipų aminorūgščių, kurias galima sujungti į baltymus. Aminorūgščių seka lemia kiekvieno baltymo unikalią 3 dimensijų struktūrą ir specifinę jo funkciją. Aminorūgštys koduojamos trijų DNR statybinių blokų (nukleotidų) deriniais, kuriuos lemia genų seka.

Kodėl baltymai svarbūs jūsų mityboje?
Ar savo mityboje gaunate pakankamai baltymų? Nors galite stebėti savo suvartojamų kalorijų, cukraus ir druskos kiekį, taip pat turėtumėte įsitikinti, kad suvartojate pakankamai baltymų. Jis vaidina pagrindinį vaidmenį kuriant ir palaikant kiekvieną mūsų kūno ląstelę. Jis maitina mūsų ląsteles ir maitina mūsų kūną.

„Asmenims svarbu kasdien vartoti baltymus.Kasdienis baltymų suvartojimas vaidina svarbų vaidmenį palaikant jūsų ląsteles geros formos ir turėtų būti jūsų kasdienio sveikatos priežiūros plano dalis.Baltymai yra sudaryti iš aminorūgščių, paprastai žinomų kaip statybiniai blokai, nes jie yra prijungti ilgomis grandinėmis.Jis taip pat laikomas „makroelementu“, o tai reiškia, kad norint išlikti sveikiems, reikia palyginti didelių jo kiekių.

Kodėl jūsų organizmui reikia baltymų Štai penkios įtikinamos priežastys, kodėl turėtumėte įsitikinti, kad kasdien gaunate pakankamai baltymų:
1. Statyti. Baltymai yra svarbi kaulų, raumenų, kremzlių ir odos statybinė medžiaga. Tiesą sakant, jūsų plaukai ir nagai daugiausia susideda iš baltymų.
2. Remontas. Jūsų kūnas jį naudoja audiniams kurti ir taisyti.
3. Deguonis. Raudonųjų kraujo kūnelių sudėtyje yra baltymų junginio, kuris perneša deguonį visame kūne. Tai padeda aprūpinti visą jūsų kūną reikalingomis maistinėmis medžiagomis.
4. Suvirškinti. Maždaug pusė su maistu gaunamų baltymų, kuriuos suvartojate kiekvieną dieną, gamina fermentus, kurie padeda virškinti maistą ir gaminti naujas ląsteles bei kūno chemines medžiagas.
5. Reguliuoti. Baltymai vaidina svarbų vaidmenį reguliuojant hormonus, ypač vykstant ląstelių transformacijai ir vystymuisi brendimo metu.