Vitaminai ir mineralai

Vitaminai ir mineralai yra mikroelementai, kurių organizmui reikia normalioms funkcijoms atlikti.Tačiau šie mikroelementai mūsų organizme nesigamina ir turi būti gaunami iš mūsų valgomo maisto.

Vitaminai ir mineralai

Vitaminai yra organinės medžiagos, kurios paprastai klasifikuojamos kaip tirpios riebaluose arba vandenyje.
Riebaluose tirpūs vitaminai (vitaminas A, vitaminas D, vitaminas E ir vitaminas K) ištirpsta riebaluose ir linkę kauptis organizme.
Vandenyje tirpūs vitaminai (vitaminas C ir B grupės vitaminai, tokie kaip vitaminas B6, vitaminas B12 ir folio rūgštis) turi ištirpti vandenyje, kad galėtų juos pasisavinti organizme, todėl negali būti saugomi.Bet kokie vandenyje tirpūs vitaminai, kurių organizmas nepanaudoja, pirmiausia prarandami su šlapimu.

Mineralai – tai dirvožemyje ir vandenyje esantys neorganiniai elementai, kuriuos pasisavina augalai arba sunaudoja gyvūnai.Nors tikriausiai esate susipažinę su kalciu, natriu ir kaliu, yra daugybė kitų mineralų, įskaitant mikroelementus (pvz., varį, jodą ir cinką), kurių reikia labai mažais kiekiais.

Multivitaminai

O kaip su multivitaminais? Dieta, kurioje yra daug vaisių, daržovių, nesmulkintų grūdų, gerų baltymų paketų ir sveikų riebalų, turėtų suteikti daugumą sveikatai reikalingų maistinių medžiagų.Tačiau ne visi sugeba maitintis sveikai.Multivitaminai gali atlikti svarbų vaidmenį, kai mitybos poreikiai nėra patenkinami vien dieta.

Vitaminai ir mineralai